Személygépkocsis személyszállító szolgáltatói szaktanfolyam

Személygépkocsis személyszállító

  • Személygépkocsis személyszállító képesítést annak a személynek kell megszerezni, aki ’’B’’ kategóriájú vezetői engedéllyel, de taxaméterrel fel nem szerelt személygépkocsit vezet. A személygépkocsis személyszállításnak kapcsolódia kell valamely szálláshely-hasznosítási, idegenforgalmi, turisztikai, sport, kulturális, stb. tevékenységhez. Közös néven ezeket főszolgáltatásnak hívják. Az utas a főszolgáltatást rendeli meg (pl. egy gyógykezelést próbál igénybe venni), de ahhoz, hogy ez megtörténjen, a helyszínre kell őt szállítani, ez a feladata a személygépkocsis személyszállítónak. A személygépkocsis szolgáltatást megrendelheti a fő-szolgáltató is és az ügyfél is.
  • Ez a képzés csak alkalmazott gépkocsivezetői munkakör betöltésére jogosít, vállalkozásműködtetésére, irányítására NEM! Ha ilyen szándéka van, akkor Személytaxis és személygépkocsis személyszállító vállalkozó tanfolyamot is el kellvégezzen.

Jelentkezés feltételei:

  • A személykocsis személyszállító alapképzésünkre az a gépkocsivezető jelentkezhet, aki legalább 2 éves ’’B’’ kategóriára érvényes vezetői engedéllyel rendelkezik, továbbá betöltötte a 21. életévét.
  • A gyakorlati oktatáshoz és a hatósági vizsgához szüksége van személygépkocsira (lehet saját, bérelt, vagy kölcsön autó). A rendelet értelmében ennek a gépkocsinak 7 évnél fiatalabbnak, vagy EURO IV (9, vagy magasabb környezetvédelmi osztály) besorolásúnak kell lennie.

Szükséges okmányok:

  • Érvényes vezetői engedély
  • Személyi igazolvány
  • Lakcímbejelentő kártya